O nás

HISTÓRIA
Kapela TENOR vznikla v roku 1976. Jej zakladatelia boli Veľkolevársky hudobníci Jozef Zváč, Ján Hýll, Pavol Žák a vtedy Sekulan už dnes Leváran Peter Kaiser.

Prvé prehrávky (skúšky a povolenie hudobnej produkcie) úspešne absolvovali v roku 1978. Tenor interpretoval modernú tanečnú hudbu na rôznych tanečných udalostiach po celom Záhorí. Kedže začiatky pôsobenia skupiny TENOR boli v období, kedy jednotliví členovia museli odslúžiť povinnú základnú vojenskú službu, postupne sa obmienali jej členovia.

Boli to hudobníci z Malaciek: Dnes populárny herec Stano Kráľ, Vladko Novák a Karol Malý. Neskôr Paľo Hallon a Ivan Skúpy. Tu končila éra kapely TENOR , pretože sa stransformovala a pôsobila s názvom PULZ cca do roku 1993.

V roku 2008 zakladajúci členovia oprášili hudobné nástroje a obnovili a rozšírili pôvodný repertoár, a interpretujú ho na rôznych hudobných podujatiach ako sú plesy, tanečné večierky a zábavy, oslavy jubilejí a koncerty. Svoje rady rozšírili o mladú krv a repertoár rozšírili o aktuálnu hudobnú ponuku.

Stáli členovia

Katuska1.1

  

Katka - spev

 

Katka - spev

Kacenka1.1

Jozef1.1

  

Jozef - basgitara

 

Ján  - klávesové nástroje

Janicek1.1

 

Externá výpomoc

BranoStepanek-alias Braník-Bubeník externý hráč

 

Braňo - bicie

  

Peter  -  sólová gitara

Peter-alias Pedro-Solová Gitara externý hráč

Translate »